A kirekesztés ellen, hogy soha többé ne történhessen meg

2015. május 04. A kirekesztés ellen, hogy soha többé ne történhessen meg

Róth Miklós (Nicolas Roth)  86 éves debreceni születésű holokauszt túlélő járt iskolánkban és embert próbáló életéről beszélt 2015. április 30-án, csütörtökön délben.

Valaha Debrecen utcáin rúgta a bőrt, ma Franciaországban él és a franciaországi túlélők szervezetének illusztris tagja. Túlélte az auschwitzi haláltábort, ahonnan testvére és szülei nélkül tért vissza túlélőként. Beszélt a munkatáborról, a vagonban anyukájuknak vízért kiáltó gyerekekről, akik között volt, aki folyton ezt kérdezte: mikor megyünk haza? Ezek után újra és újra felteszi magának a kérdést: mi volt a titka megmenekülésének?

A rendkívül jókedélyű, energikus bácsi előadni azért jár iskolákba, hogy a kirekesztés ellen felszólaljon, hogy soha többé ne történhessen meg újra.

Köszönjük Róth Miklós holokauszt túlélőnek és Weisz Péternek, a debreceni Zsidó Hitközség elnökének, hogy ellátogattak iskolánkba és megosztották velünk ezeket a megrendítő történeteket.

A "Tizenhat évesen Auschwitzban" című önéletrajzi ihletettségű könyvét is elhozta, amely életének ezt a szakaszát dolgozza fel.