Agórán a Huszár Gál-osok

2015. március 01. Agórán a Huszár Gál-osok
A National Instruments Mentor programjában iskolánk 2012-től vesz részt. Iskolánkban a Robotika oktatás két korcsoportban folyik.
A 2014/15-ös tanév első félév végi konferencián diákjaink mind a két korcsoportban kiállítottak.

2015. februárjában került megrendezésre az Agóra Tudományos Élményközpontban az FLL* közép-európai döntője, a Debreceni Botanikuskert területén újonnan átadott intézményében. Ennek keretében a Huszár Gál Iskola Robotika szakköre is bemutatkozhatott az Agórán, ahol a Huszár Gál légijárműve, drónja is légi bevetésen vett részt.

Részletesen:

A Huszár Gál Iskola Robotika szakköre meghívott kiállítóként részt vett ezen a rendezvényen, a National Instruments támogatásával és szervezésével megrendezésre kerülő First Lego Legue (FLL) közép-európai döntőjével egybekötött Félévzáró Mentor Konferencián.

A kisebbek (5-7. évfolyam) Lego Mindstorms készletből épített labor robotkar segítségével végeztek thermodinamikai, hőmérséklet méréssel kapcsolatos kísérleteket és kiállítottak egy fejlesztési stádiumban lévő sugárzás mérő készüléket.
A nagyobbak (7-10. évfolyam) egy LabVIEW programnyelven vezérelt Ar-Drone 2.0 quatrokopterrel rukkoltak elő. Diákjaink bemutatóit nagy érdeklődés követte.
Felkészítők: Fegyver Imre és Vágner Richárd
_

*Az FLL (FIRST LEGO League) egy 10 -16 éves diákoknak szóló nemzetközi verseny, melynek alapja egy élvezetes, szórakoztató robotverseny. 3-10 fős csapatokban dolgozva egy előre megadott témában kutatást kell végezniük a diákoknak, és egy teljesen automatikusan működő robotot kell megtervezniük, programozniuk és tesztelniük úgy, hogy az képes legyen küldetését elvégezni egy terepasztalon.