Emlékezni és emlékeztetni!

2018. április 17. Emlékezni és emlékeztetni!

Emlékezni és emlékeztetni!
Megemlékezés a Huszár Gál Iskolában

Április 16-a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja.1944-ben ezen a napon kezdődött meg a gettósítás Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján.
Iskolánkban egész hónapban megtekinthető a Centropa Intézet kiállítása, amelynek címe: Szerelem papírrepülőn. A  kiállítás személyes zsidó élettörténeteket mutat be. A címadó élettörténet megtekinthető az alábbi linken:

A kiállítást Heller Zsolt egyetemi tanár nyitotta meg , nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy ellátogatott hozzánk Kinszki Judit holokauszt-túlélő is.

Diákjaink a nap folyamán 2 rendhagyó történelemórán is lehetőséget kaptak arra, hogy meghallgassák Judit megindító élettörténetét és kérdéseket tegyenek fel.

Köszönjük a Centropa Intézetnek a rendezvényhez nyújtott segítségét!

A rendezvény iskolai szervezője: Pozsár Erika.