Holokauszt megemlékezés sorozat a Huszár Gál Iskolában

2017. május 22. Holokauszt megemlékezés sorozat a Huszár Gál Iskolában

Április hónapban több programot szerveztünk a magyar holokauszttal kapcsolatban

Április hónapban több programot szerveztünk a magyar holokauszttal kapcsolatban, amelyben legfőbb partnerünk, segítőnk a Centropa Szervezet volt.
Ezúton is köszönjük, hogy ezeknek a programoknak a színvonalas megvalósítását lehetővé tették.

Beszélgetés: Április 5-én Kinszki Judit, holokauszt túlélővel 2 órán is találkozhattak diákjaink. Az egyik órán, angol nyelven hallgathatták Juditot, aki a pesti gettóban élte át a háború borzalmait.
A beszélgetés végén kérdezhettek is a hallgatók.

Április 10-én 10 órától került sor a Centropa Alapítvány: „Történetek egy családi albumból” című kiállításának megnyitójára. A kiállítást Heller Zsolt, a Debreceni Egyetem tanára nyitotta meg.

Április 10. és 13. között iskolánk tanulói diáktársaik tárlatvezetésével tekinthették meg a kiállítást.

Április 19-én iskolánk diákjai Budapesten jártak a Bálint házban, ahol részt vettek a Café Centropa nevű programon, amit a Centropa Alapítvány szervezett. Több holokauszt túlélővel volt lehetőségük beszélgetni. Nagy élmény volt számukra a találkozó, a komor téma ellenére élet vidám idős emberektől kérdezhettek.

Április 24-én diák tárlatvezetőink Hajdúsámsonban is bemutatták a kiállítást az érdeklődőknek.

A rendezvény kiemelt szervezője: Pozsár Erika történelem szakos pedagógus.
Ezúton is köszönjük a felnőtt- és diákszervezőknek, tárlatvezetőknek az értékes rendezvénysorozatot.