KRESZ sikerek a Huszár Gálban: tavasztól őszig

2015. október 20. KRESZ sikerek a Huszár Gálban: tavasztól őszig

A Huszár Gál – os diákok KRESZ sikerei megyei, országos és nemzetközi szinten

2015.április - 2015. szeptember

2015 áprilisától 2015 szeptemberéig iskolánk KRESZ szakkörösei közül 18-an, 7 közlekedési versenyen, megyei, országos és nemzetközi KRESZ megmérettetéseken, – néhányan több versenyen is - mérhették össze tudásukat, ügyességüket és rátermettségüket. _

Iskolánkat a felmenő rendszerű áprilisban megrendezett KIK KRESZ megyei versenyen az alábbi tanulók képviselték:

Pozsga János I. helyezés

Bakó Anita I. helyezés

Eredményük: csapatban és egyéni versenyben is I. helyezés.

Ők képviselték Hajdú-Bihar megyét az országos versenyen, Gyulán.

A május 19-21. között Gyulán megrendezett országos versenyen megyénként 1fiú és 1 lány mérhette össze tudását, ügyességét a KRESZ tesztlapokon, a forgalomban és az ügyességi pályán.

A megyét és iskolánkat képviselő Huszár Gál - os diákjaink ismét kiemelkedően teljesítettek.

Pozsga János országos 2. helyezés

Bakó Anita országos 5. helyezés

Csapatban országos 5. helyezés _

A Magyar Autóklub és az ORFK közös szervezésében 2015 áprilisában megrendezésre kerülő szintén felmenő rendszerű „Ki a mester kétkeréken?” megyei közlekedési versenyen iskolánk tanulói fiú és lány kategóriában egyaránt elhozták az I. helyezést.

Eredmények:

Fiúk

Hajdu Gergő megyei II. helyezés

Kerekes Lőrinc megyei I. helyezés

Lányok

Hajdó Hanna megyei I. helyezés

Hajdó Hanna és Kerekes Lőrinc képviselte iskolánkat és Hajdú-Bihar megyét a júliusban Baján megrendezett országos „Ki a mester kétkeréken?”versenyen.

Pindur-pandúr országos KRESZ Ki mit tud? Versenyen, - Budapesten az ORFK RSZKK területén, legkisebbek, az 1-2. osztályosok bizonyíthatták tudásukat, rátermettségüket a tesztlapokon és az ügyességi pályán.

Eredményük: Az elérhető 216 pontból 215 pontot értek el, és ezt kiváló teljesítményt aranyéremmel és értékes ajándékokkal jutalmazták.

A csapat tagjai:

Pintér Ábel                                  Kolozsvári Ferenc

Dávid Jutka                                 Nyíri Benedek

Szabó Milán                                Hajdu Márk

Varga Balázs                             Szabó Timóteus

Tokai Nadin                                Gyöngyösi Alexandra _

Június 12-én Ebesen megrendezett komplex megyei KRESZ versenyen 2 csapattal vettünk részt.

A KRESZ tesztlapok és ügyességi gyakorlatok mellett elsősegély-nyújtási, ismereteikről, környezetvédelmi tájékozottságukról is számot kellett adniuk a versenyző diákoknak. Összehangolt csapat munkára volt szükség a tűzoltási gyakorlathoz is. Az  egyik sátorban fegyvertechnikai bemutatót tartottak, ahol ujjlenyomatot is vettek, és néhány, – a rendőrség által használt – eszközt és fegyvereket is bemutattak: pisztolyokat, géppuskát, gumibotot, tömegoszlató sisakot, plexipajzsot, golyóálló mellényt, bilincset, amiket a versenyzők versenyen kívül kézbe vehettek vagy ki is próbálhattak.

Az alsós csapat tagjai:                            A felsős csapat tagjai:

Hajdu Gergő                                           Bakó Anita

Molnár Roland                                       Kerekes Konrád

Vedrán Krisztián                                     Kerekes Lőrinc

Géczi Kornél                                          Szabó Ábrahám

Mindkét csapatunk megyei II. helyezést ért el. _

Az ORFK OBB és a Magyar Autóklub közös szervezésében a       „Ki a mester két keréken?” országos verseny döntőjét a tanév befejezése után, július 7-8-án, Bács-Kiskun megyében, Baján rendezték meg. Hajdú-Bihar megyét iskolánk 2 tanulója, Hajdó Hanna és Kerekes Lőrinc képviselte.

Ezen az országos megmérettetésen a Huszár Gál Gimnázium csapata országos II. helyezést ért el.

Egyéni helyezések:

Kerekes Lőrinc: egyéni országos V. helyezés

Hajdó Hanna: egyéni országos II. helyezés. _

Hajdó Hanna ezüstérmesként képviselhette hazánkat a 4 fős csapatban az ausztriai, bécsi Európa-bajnokságon.

A FIA Európai Közlekedésbiztonsági Verseny Ausztriában, Bécs városában szeptember 3-6. között került megrendezésre. Hajdó Hanna egész nyári szünetben tartó folyamatos felkészülését siker koronázta.

A sokféle megmérettetésen, ahol KRESZ elméleti, szabályossági, ügyességi, kerékpáros szerkezeti és rajzos feladatokat is kellett megoldaniuk, a magyar csapat a legjobbak között szerepelt, a nemzetközi versenyen 7. helyen végzett a 21 ország 23 csapata közül.

Gratulálunk minden versenyző KRESZ szakkörösnek a megyei és az országos helyezésekhez és Hajdó Hannának a kiváló nemzetközi eredményéhez!

A KRESZ versenyekre felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona Emma

Fotók csatolása később...