Nyári események: Huszár Gál-osok határon innen és túl

2015. szeptember 30. Nyári események: Huszár Gál-osok határon innen és túl

Eseménydúsan telt a nyár. Belföldön és külföldön egyaránt képviseltették magukat a Huszár Gál-os pedagógusok, diákok. Angol-, foci-, sakk-, robotika-, KRESZ  nyári táborok, felkészülések zajlottak, úszó-OB, KRESZ-nemzetközi illetve sakk EB eredmények is születtek.

Részletek:

Angol tábor

2015. július1-től 3-ig angol tábor zajlott a felső tagozatos diákok részére. Sok izgalmas angol projekttel, angol játékos-zenés feladatokkal, bográcsozással, játszóházzal, közös KUBB-özéssel, angol dalokra reggeli tornával és sok izgalmas órával telt el a tábor.

Az angol tábor szervezői: Berényiné Kungler Ibolya és Pappné Tőkés Éva.

Gál Kincső OB-úszó sikerei

2015. július 15-től 19-ig a XLVIII. Országos Gyermekbajnokságra került sor a Kemény Dénes Sportuszodában, Miskolcon.

Az országos gyermek úszóbajnokságon Gál Kincső 4 db bronzérmet szerzett egyéniben:

- 100 m pillangón;

- 200 m pillangón;

- 200 m gyorson;

- 400 m vegyesen.

Ezek mellett 400 m gyorson 6. lett, és 100 m gyorson 7. lett. A hetedik egyéni számban, amiben indult 16. lett 200 m vegyesen. Rekordszámú nevező volt, eredetileg 4 naposra tervezték, de már a 0.napon is versenyeztek.

Gratulálunk.

_ _

Hajdó Hanna országos szintű versenyeredményei az idei nyáron:

2015.július 7-8. Baja „Ki a mester két keréken?” közlekedésismereti országos vetélkedőn Hajdó Hanna egyéni összesített II. helyezést ért el. Csapatban Kerekes Lőrinccel szintén 2. helyezést értek el.

2015. augusztus 6.-9. Kisvárda, Régiós Kupa: Hajdó Hanna a Kelet-Magyarország Régió válogatottjával 4. helyezést ért el.

2015.szeptember 3-6. Bécs, Nemzetközi eredmény. Nemzetközi közlekedésbiztonsági versenyen Magyarország válogatott csapatával Hajdó Hanna 7. helyezést ért el. Gratulálunk.

Felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona

Focitábor

2015. augusztus 12-15-ig 4napos focitábor került megrendezésre. A programok között szerepelt: lábtenisz-fejtenisz bajnokság, műfüves foci, strandfoci és medencézés a SZUSZ Parkban, Nagyerdei Stadion látogatása, kerékpártúra a Nagyerdőn, edzés a Debreceni Labdarúgó Akadémián, foci történelem óra és sok vidámság, sok foci.

Focitábor szervezői: Hadnagy Dávid és Csire András

Felfedező-tábor

Ebben az évben a 3. alkalommal került megrendezésre 2015. augusztus 3-8-ig a fenntartó Hit Gyülekezete alsótekeresi "Felfedező" elnevezésű gyermektábora, ahol Fegyver Imre fizika tanárunk megvalósítóként, több Huszár Gál-os diák is résztvevőként vett részt.

Fegyver Imre több előadótársával együtt interaktív játékos foglalkozásokkal mutatták be a teremtett természet szépségeit. Többek között csillagászattal, anatómiával, kémiai és fizikai jelenségekkel ismerkedhettek a táborozó diákok. Az izgalmas programok és a szabadidős foglalkozások között hamar eltelt a hat nap.

Sakk

2015. augusztus elején sakk tábor került megrendezésre Nagyvisnyón. A táblás játékon való gyakorlás mellett izgalmas vetélkedők, sportprogramok szerepeltek a tábor programjai között.

Felkészítő tanár: Donka Péter igazgató

Mindezek mellett Szerbiában, Novi Sadban került megrendezésre az Ifjúsági Európa-bajnokság. Donka Péter csapatvezetővel 2015. augusztus 5-én bajnokcsapatként tértek haza. Rendkívülien sikerült a Ifjúsági Csapat Európa Bajnokság, ahol a Gledura Benjamin, Csonka Balázs, Hegedűs Dominik , Gál Hanna Krisztina (Huszár Gál Gimnázium) és Barcza Lora (Huszár Gál Ált. Isk.) alkotta együttes kilenc mérkőzésből 7 csapatgyőzelemmel és két döntetlennel, összesen 14 ponttal győzőtt!

Az utolsó versenyszám augusztus 5-én az Ifjúsági Snell Európa-bajnokság volt, ahol a 10 év alatti lányoknál Barcza Lora (Huszár Gál Ált. Isk.) bronzérmet szerzett.

Gratulálunk.

Robotika

Iskolánk támogatásával sikeres robotikás tábor megrendezésére került sor a romániai Kányaházán 2015. július 20-26 között. Egy héten keresztül 15 magyar és román ajkú fiatal intenzíven ismerkedett LEGO robot készítés fortélyaival. Iskolánk hangsúlyt fektet a határon túli magyar diákok segítésére is. Ennek keretében folyt a tábor.

A nagy sikerre tekintettel tervbe van véve a következő évben is egy-két ilyen nyári tábor megrendezése.

A témával kapcsolatban megjelent cikkek és egyéb dolgok linkjei, még itt is vannak információk: