Reformáció 500 vándorkiállítás

2017. október 20. Reformáció 500 vándorkiállítás

A Huszár Gál Iskolában megrendezésre kerülő Reformáció ünnepségsorozat keretében 2017. október 16., hétfő délelőtt került megnyitásra a Reformáció 500 vándorkiállítás, amelyet a nyíregyházi Bethlen Gábor Gimnázium az Emberi Erőforrások Minisztériuma Reformáció Emlékbizottsága támogatásával készített.

Donka Péter igazgató úr köszöntője után a vándorkiállítást a Bethlen Gimnázium történelem tanára, Gulyás Csaba nyitotta meg, amelyen mint a vándorkiállítás egyik életrehívója beszélt a reformáció napjainkban is tartó jelentőségéről.

A megnyitó második felében a hajdúsámsoni II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjai által tartott tárlatvezetés által ismerhettük meg a kiállítás tartalmát.

Köszönjük a Bethlen Gábor Gimnáziumnak a vándorkiállítás rendelkezésre bocsátását és a kiállítás megnyitóját, a II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. diákjainak a tárlatvezetést és minden közreműködőnek az aktív segítséget.