Szép Magyar Beszéd

2016. február 14. Szép Magyar Beszéd

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett, a Kazinczy-díj Alapítvány és Péchy Blanka emlékére kiírt, valamint Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Magyar Beszéd Országos Verseny városi, városkörnyéki fordulójában, - amely a Debreceni Művelődési Központ Újkerti Közösségi Házában került megrendezésre 2016. február 11-én, - iskolánkat Gál Kincső és Molnár Botond képviselte.

A debreceni versenyen 16 iskola 32 diákja mérhette össze tudását és rátermettségét.

Ezen a megmérettetésen az 5-6. osztályosok között Gál Kincső iskolánk 6. osztályos tanulója II. helyezést ért el.

A 7-8. osztályt képviselő Molnár Botond, tavaly szerezte meg a 2. helyezést.

A Péchy Blanka Érdemes művész által életre hívott versengés az ifjúság anyanyelvi nevelését, beszédkultúrájának javítását és az anyanyelv ápolását szolgálja.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

A felkészítő: Pántyáné Karancsi Ilona Emma