Iskolai közösségi szolgálat

közösségi szolgálat logó

A közösségi szolgálat bevezetése

A nemzeti köznevelésről szóló törvény szerint az érettségi bizonyítvány kiadásához ötven óra közösségi szolgálat teljesítése szükséges, amelyet első alkalommal a 2016. január 1-je után érettségi vizsgára jelentkező tanulóknak kell igazolniuk.

Ez a 2013/2014., azaz a tavalyi tanévben a 9. és 10. évfolyamos középiskolai tanulókat már érintette illetve érinti. A tanulók számára a középiskolák a 9–11. évfolyamon lehetőség szerint három tanévre, arányosan elosztva szervezik meg a közösségi szolgálat teljesítésére alkalmas tevékenységeket.

A jogszabályok életbeléptetése mellett egy Segédletet hozott létre az Oktatásért Felelős Államtitkárság az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel közösen.

Ez a segédlet tartalmazza:

a szükséges jogszabályi részletek felsorolását,

- a közösségi szolgálat szervezésekor figyelembe veendő jogszabályok körét,

- a közösségi szolgálat megszervezéséhez hasznos információkat, tudnivalókat,

- ajánlott iratmintákat, sablonokat, alkalmazásra javasolt dokumentumokat, amelyek segítik az iskolai adminisztrációt.

A közösségi szolgálat segédlet letölthető innen.

Az Oktatásért Felelős Államtitkárság az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel ennek a tevékenységnek a megtámogatására közösen létrehozta a kozossegi.ofi.hu honlapot.