A Debreceni Egyetem által szervezett előadások a Kölcseyben

2024. június 21.

2.félévben egyik külsős programunk volt a felső tagozat 7. és 8. osztálya részére a Debreceni Egyetem által szervezett előadás sorozat első 2 előadásának megtekintése a Kölcsey Központban.

Az első előadás március 27-én volt, Címe: Dinoszauruszok nyomában, amely a Magyarországi és a  nagyvilágban történt ásatásokról számolt be többek között.

Az előadó Ősi Attila, az ELTE TTK Őslénytani Tanszék paleontológusa volt. Nagyon izgalmas és érdekes volt.

A 2.előadásra június 5-én került sor csillagászat témakörben. Sok érdekes dolgot megtudhattunk a bolygókról. Az előadó bevonta a diákokat is az előadás végén interaktív módon. 10 kérdésből álló totót kellett megoldani. A legjobb 10 diák jutalmat kapott.

A programot megszervezte:

V. Szabó Ildikó tanárnő