Ezüstérmek a Magyar Vöröskereszt versenyén

2015. április 16. Ezüstérmek a Magyar Vöröskereszt versenyén

Artériás vérzés, epilepszia, üvegszilánk a fejben, súlyos égési sérülés – mindazok a kezelendő sérülések, melyeket sikeresen elláttak diákjaink a Magyar Vöröskereszt területi versenyén. A Vörösmarty Mihály Általános Iskolában megrendezett versenyen a gyermek és ifjúsági kategóriájában idén először egy-egy ötfős csapat képviselte iskolánkat. A három különböző kárhelyszínen más-más baleseti szituációval találták magukat szembe a 7. osztályos és 10. osztályos csapat tagjai, melyek gyors helyzetfelismerést és hatékony segítségnyújtást igényeltek. A szakszerű ellátás után a Mentőszolgálat szakemberei értékelték annak eredményességét, ami azért sem volt egyszerű, mert némely helyszínen a diákoknak ki kellett iktatniuk az ellátást zavaró személyeket is. Az árpilis 9-én megrendezett versenyről mindkét korosztály ezüstéremmel tért haza.

Gyermek Kategóriában az ezüstérmes 7. osztályos csapat tagjai: Csorvási Nikolett, Ember Fanni, Kamenyiczki Jována, Móricz Virág, Molnár Botond

Ifjúsági Kategóriában az ezüstérmes 10. osztályos csapat tagjai: Horváth Theodóra, Jenei Renáta, Kántor Noémi, Tenkely Noémi, Tóth Gréta

Felkészítő tanáruk: Pacsika Ildikó.

Gratulálunk a sikeres eredményhez.