GiftedHand

2017. február 24. GiftedHand

Második helyezett lett Kövesligeti Eszter GiftedHand nevű rehabilitációs eszköze a BrainFactory verseny nemzetközi fordulójában. A Debreceni Egyetem végzős gyógytornászhallgatójának ötlete, elképzelt eszköze elősegítheti a kéz ujjainak passzív mozgatását.

Kövesligeti Eszter korábban a debreceni Huszár Gál Gimnázium, azaz iskolánk egyik tanulója volt. Eszter a továbbtanuláskor a gyógytornász szakot választotta. Egyik gyógytornász szaktársa hívta fel a figyelmét a lehetőségre, amelyhez Eszter a Huszár Gál Gimnázium robotika szakkör mentortanárának és résztvevőinek műszaki segítségét is kérte, hogy az általa elképzelt GiftedHand nevű passzív gép "megalkotásra" kerülhessen, amely a kéz ujjainak passzív mozgatását végzi izoláltan és együttesen is, a kéz finom motorikájára is hangsúlyt helyezve.

Gratulálunk az eddig elért eredményhez, büszkék vagyunk Rád Eszter: sikeres megvalósítást kívánunk!

A története eddigiekben talán így összegezhető szakmailag: csapategység + kreativitás + intuíció = INNOVÁCIÓ :))

Részletes cikk: