Határtalanul- tanulmányi kirándulás Erdélyben

2022. augusztus 24.

Az erdélyi fejedelmek nyomában című nyertes pályázatunk keretében 2022 június 7-10 között a Huszár Gál Iskola 8.a. osztálya Erdélybe utazott: 20 diák és 3 kísérő.

Az utazás során érintett települések: Nagyvárad-Torockó-Nagyenyed- Gyulafehérvár-Torda-Kolozsvár

Nagyváradon találkoztunk az Ady Endre Líceum hetedikes diákjaival, megtekintettük a város nevezetességeit. Torockón volt a szállásunk, ahol túráztunk Székelykőhöz, megismertük a környék jellegzetes építészeti , természeti sajátosságait. Nagyenyeden és Gyulafehérváron megismerkedhettünk a fejedelmek személyével, a magyar történelem érdekességeivel. A tordai sóbánya és hasadék is izgalmas élményt nyújtott. Kolozsváron Erdély és nagy uralkodóink kapcsolatára világítottunk rá az ismert mondák és történelmi ismereteik alapján, városnézés közben megnéztük Mátyás szülőházát, Mátyás szobrát. Sok-sok élménnyel tértünk haza.