Tájékoztató előadás az MCC-ről

2023. december 07.

Tájékoztató az MCC-ről

Gimnáziumi diákjaink december 4-én előadást hallhattak a Mathias Corvinus Collegium középiskolás tehetséggondozó programjáról, mely során bepillantást nyerhettünk abba, hogy hogyan is épül fel az egész éven át tartó, a diákok tehetségének kibontakoztatását szolgáló rendezvénysorozat.

A programhoz csatlakozó fiatalok a következő E-learning kurzusok (melyek között szerepel az : Academic Writing, Íráskészség, Irodalom másképp, Jog, Közgazdaságtan, Modern kori történelem, Nemzetközi kapcsolatok, Pszichológia, Társadalmi tanulmányok, Történelem/Írás) során bővíthetik műveltségüket. Megtudhattuk azt is, hogy aki bekerül ebbe a programba, az ingyenes angol és német nyelvi képzésen, nemzetközi tanulmányutakon vehet részt, vagy akár ösztöndíj mellett kutathat.