Versenysikerek kémiából, biológiából 2023/24 tanév

2024. április 10.

1) Bogdándy Gyula 8.osztàlyos tanuló 6. helyezést ért el a Tóth Árpád Gimnáziumban megrendezett biológia-kémia komplex tanulmányi versenyen (90 diák vett részt a versenyen).

Felkészítő tanárok V. Szabó Ildikó és Vargáné Szabó Hajnalka

2) A 7. és a 8.osztàlyosok közül 5 csapat nevezett be a Vegyipari Kémia Versenyre, amely 3 fordulós verseny volt.

Feladatlapokat kellett kitölteni a versenyzőknek különböző témákban, pl. elemek felfedezése, egészség, gyógyszerek, gyógynövények, sport, valamint gyakorlati feladatok is voltak.

A diákok munkáját minden fordulóban közös konzultációval segítettem.

Érdekes feladatok voltak, szerintem sok új, különleges, tudományos ismeretet szerezhettek a diákok, a csapatmunkában pedig erősödött bennük a csapat szellem.

A döntőbe nem jutott be egy csapat sem, de nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos!

Emléklapot azok a csapatok kaptak, akik legalább 2 fordulót beküldtek!

A résztvevő diákok:

8.osztàly:

Bombák:

Fekete Rebeka

Puskár Margaréta

Puskár Olívia

Chemists:

Szabó Ágnes Zsófia

Kandi Réka

H2O:

Csire Napsugár

Bicskei Panna

A 8.osztàlyból részt vettek még:

Barta Pálma, Gacsályi Eszter, Kiss Renáta

A 7.osztályból részt vettek még:

Káposznyák Kristóf, Igbonu Dávid, Tóth Marcell

Gratulálok minden résztvevőnek!

Felkészítő tanár:

Vargáné Szabó Hajnalka
Kémia tanár

3) A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Természettudományos Versenyére nevezett be Kolozsvári Petra 9.osztályos tanuló egy saját készítésű kémiai kísérlettel. A beérkezett videókra 2024. február 1-től egészen 2024. március 1-ig lehetett szavazni a Gyógyszerésztudományi Kar Youtube csatornáján.

Petra a 2. körbe ugyan nem került be, de szeretettel gratulálunk neki, büszke vagyok rá!

Vargáné Szabó Hajnalka
kémia tanár