Willesden-projekt a debreceni Huszár Gál Gimnáziumban

2024. április 18. Willesden-projekt a debreceni Huszár Gál Gimnáziumban
Iskolánk is részt vesz a Zachor Alapítvány és a Dél-Kaliforniai Egyetem Soá Alapítványa által készített projektben, amely Mona Golabek és Lee Cohen A Willesden Lane gyermekei című könyvét dolgozza fel kreatív és interaktív feladatok formájában az IWitness online felületen.

A nyolcadik osztályból tanulók lelkes és motivált csoportja olvasta végig a könyvet a februártól március végéig tartó időszakban, majd a tanulói laptopokon tanári felügyelet és segítség mellett oldották meg az érdekes feladatokat. Az online tananyagok fontos részét képezik az egykori szemtanúkkal készített videóinterjúk, melyek betekintést nyújtanak a „Kindertransportok” szervezésének menetébe, a túlélők történetén keresztül pedig a diákok mélyebb ismeretekre tehetnek szert.

A könyv a reményről, a kitartásról szól, az IWitness platform Zachor Alapítvány által fejlesztett online feladatai pedig azt is lehetővé teszik, hogy a tanulók megfogalmazzák saját gondolataikat, sőt saját alkotásokat hozzanak létre.