I. Idegennyelvi szakmai nap a Huszár Gál Gimnáziumban

2023. március 17.

2023. január 30-án első alkalommal rendeztünk iskolánkban idegennyelvi szakmai napot, amelyre Hajdúsámsonból, Budapestről és Nyíregyházáról látogatottak el hozzánk angol-, német-, és olasz szakos tanárok.

A rendezvényen angol nyelvű bemutató órákat tekinthettek meg a kollégák, melyeket Tőkés Éva és Dobó Tibor angol szakos gimnáziumi tanárok tartottak „Szókincs- és beszédfejlesztés a nyelvi órán”, illetve „Digitális eszközök használatának lehetőségei a nyelvoktatásban” címmel.

A szakmai nap kiemelt vendége Dr. Kardos Éva,  a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet angol nyelvészeti tanszékének oktatója volt, aki „A nyelvtudással és nyelvtanulással kapcsolatos néhány tévhit és azok cáfolata” címmel tartott előadást.

A nap a  közös ebédet követően egy workshoppal zárult, ahol a résztvevők megoszthatták tapasztalataikat, jó gyakorlataikat egymással és kérdéseket tehettek fel az előadóknak.