Hit Óvodák III. Országos Konferenciája - Beszámoló (2. rész)

2021. július 05.

Hit Óvodák III. Országos Konferenciája

Beszámoló (2. rész)

A vendégek köszöntése után, az előzetes igények alapján, workshopokon folytathattunk párbeszédet a minket leginkább érintő témákban, kiváló szakemberek vezetésével.

Négy érdeklődési téma mentén, csoportokban folytak a szakmai megbeszélések:

1. SNI / BTMN egyéni óvodai fejlesztéséről, szakemberek részvételével (integráció, inklúzió, hatáskörök, feladatok)

Moderátor: Tóth Erika – gyógypedagógus, logopédus

1. Mozgásfejlesztés - csoportos és egyéni (pl. szenzomotoros terápia, TSMT, óvodai normál csoportban történő hatékonyabb mozgásfejlesztésről)

Moderátor: Debreczeni Vera – óvoda- és iskolapszichológus, TSMT mozgásterapeuta, DSZIT terapeuta

1. Anyanyelvi fejlesztés a csoportban, logopédiai ajánlással

Moderátor: Szanitter Aranka - gyógypedagógus-logopédus, fejlesztőpedagógus

1. Iskolaérettség, óvoda-iskola kapcsolata, megfigyelés-mérés-értékelés, egyéni dokumentációk

Moderátor: Bácsi Szabolcsné – igazgatóhelyettes Huszár Gál Gimnázium, óvodapedagógus, tanító, tehetségfejlesztési szakértő, tanfelügyelő és    pedagógusminősítési szakértő

Az ebédet követően plenáris előadás következett.

Téma: SNI gyermek az óvodában

Előadó: Rozinai Beatrix (tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos gyógypedagógus, szakvizsgázott gyógypedagógus, inkluzív nevelés tanára, mesterpedagógus szaktanácsadó a kiemelt figyelmet igénylő tanulók nevelése-oktatása szakterületen).

Záró részként az óvodák mutatkoztak be, mondták el az elmúlt két év során történt változásokat, és számoltak be a sikereikről.

Nagyon jó hangulatú, inspiratív napnak értékeltük ezt a programot.

Egyöntetű vágyunk, hogy legyen még folytatás!

Bujdosó Tiborné