Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa, Lenti, 2018.

2018. május 20.

Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa országos versenyén Hajdú-Bihar megyét képviselte két Huszár Gál-os gimnazista

Az Országos Rendőr-főkapitányság - Országos Baleset-megelőzési Bizottsága 2018. április 25-27 között Lentiben rendezte meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa elnevezésű verseny országos döntőjét, amelynek szervezésével a Zala Megyei Baleset-megelőzési Bizottságot bízta meg.

A közlekedésbiztonsági rendezvény célja a középiskolás korosztály baleseteinek csökkentése, szabályismeretük elmélyítése volt. A megmérettetésben az ország valamennyi megyéjéből összesen 60 fő középiskolás fiatal vett részt számítógépes teszteken, kerékpárral, mopeddel vagy gépkocsival ügyességi és szabályossági feladatokat végezve bizonyítva rátermettségüket.

Kerékpáros kategória:

Egyéni II. helyezés: Pozsga János (Hajdú - Bihar megye, Huszár Gál Gimnázium)

Csapatverseny: 12 helyezés Pozsga János, Vágner Máté

Felkészítők: Pántyáné Karancsi Ilona Emma és Pántya István